مددکاری قبل از اینکه علم باشد یک هنر و حرفه است.

بهمن بوچانی در گفتگو با خبرنگار بازی دراز با بیان اینکه مددکاری قبل از اینکه علم باشد یک هنر و حرفه است، اظهار داشت: کلینیک های مددکاری اجتماعی تحت حمایت بهزیستی در پیشگیری آسیب ها و معضلات اجتماعی در جامعه نقش بسزایی دارند. وی افزود: مددکاران اجتماعی بعنوان متخصصان حرفه ای خدمات انسانی کنش متقابل بین افراد ومحیط را مدنظر قرار داده و علاوه بر کمک به فرد، خانواده و گروه به پیشرفت شرایط عمومی واجتماعی نیز توجه دارند.

رئیس اداره بهزیستی سرپل ذهاب با بیان اینکه وظیفه اصلی مددکار توانمندسازی است، تصریح کرد: رویکرد بهزیستی تقویت و توانمندسازی جامعه هدف است و در همین راستا نقش کلینیک های مددکاری بسیار مهم و ارزشمند است.بوچانی بیان کرد: درمجموع ۲۲ مدد کاراجتماعی در دو بخش خصوصی و دولتی در اداره بهزیستی سرپل ذهاب و مراکز اورژانس اجتماعی و کلینیک مددکاری اجتماعی فعالیت دارند و در حال ارایه خدمات تخصصی مددکاری به جامعه هدف بهزیستی این شهرستان هستند.وی تصریح کرد: فعالیت های تخصصی کلینیک مددکاری اجتماعی در رویکردهای فرهنگی-هنری، رویکرد اقتصادی، رویکرد مشارکتی و توانبخشی برای مددجویان ارائه می شود.

بهمن بوچانی در پایان یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون مددکاران اجتماعی شهرستان در دو دوره آموزشی در استان کرمانشاه با هدف گذراندن فعالیت های تخصصی در راستای بروز رسانی دانش، تخصص و آشنایی هرچه بیشتر آنان با قوانین و مقررات حیطه کاری خود حضور یافتند شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰هزار نفر جمعیت و دو هزار و ۸۰۰ مددجو و معلول در قالب یک هزار و ۳۵۰ خانوار از حمایت های اداره بهزیستی سرپل ذهاب بهره مندند.

886475

سه کارگاه آموزشی به همت انجمن مددکاران اجتماعی استان کرمانشاه و با حمایت ارگانهای ذیربط برگزار گردید.

سه کارگاه آموزشی به همت انجمن مددکاران اجتماعی استان کرمانشاه و با حمایت ارگانهای ذیربط برگزار گردید.

نخستین کارگاه در تاریخ ۲۷/۵/۹۵ ، با حمایت نیروی انتظامی استان و در محل تالار اجتماعی فرمانداری شهرستان کرمانشاه با حضور مددکاران اجتماعی ، مشاوران ، و کارشناسان سازمانهای دولتی ومردم نهاد و با موضوع “مبانی حقوق خانواده” انجام شد.

موضوع دو کارگاه دیگر که با حمایت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و فرمانداری انجام شد آسیب شناسی اعتیاد  در خانواده و روشهای برقراری ارتباط موثر برای خانواده ها بود که در تاریخ ۲۳ و ۲۸ مردادماه با حضور کارشناسان نیروهای انتظامی و برخی ادارات دولتی و نیز فعالان حوزه سلامت از سازمانهای غیردولتی برگزار شد.

madadkarn 3

madadkarn 1

 

سومین کارگاه تخصصی آسیب شناسی اعتیاد در خانواده برگزار شد

سومین کارگاه تخصصی آسیب شناسی اعتیاد در خانواده روز شنبه به همت انجمن مددکاری اجتماعی و با حمایت شورای مبارزه با مواد مخدر استان در کرمانشاه برگزار شد.

مسوول انجمن مددکاری اجتماعی کرمانشاه در حاشیه این کارگاه که در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد؛ به خبرنگار ایرنا افزود: این کارگاه آموزشی با استفاده از اساتید برتر در پنج جلسه تعریف شده که امروز سومین دوره برگزاری آن می باشد.
ماندانا جواهری با بیان اینکه در پایان کارگاه گواهی نامه به شرکت کنندگان اعطا می شود؛ افزود: تنها بحث علمی در این دوره ها اولویت ندارد بلکه تجربه در کنار علم لحاظ می شود و مشارکت به صورت کلامی و ارتباطی برقرار می شود.
وی با بیان اینکه اعتیاد از مهم ترین آسیب های اجتماعی است؛ افزود: خانواده در شکل گیری و پیشگیری از اعتیاد اصلی ترین نقش را برعهده دارد که تربیت، نوع برخورد، و ارتباط در بروز این پدیده تاثیرگذار است.
به گفته جواهری، متاسفانه به دلیل وجود فرهنگ ضعیف، پای قلیان به برخی از منازل باز شده و قبح استفاده از آن از بین رفته است.
وی ادامه داد: فرهنگ سازی، آموزش به والدین و پیشگیری از گرایش به مواد مخدر در کارگاه ها دنبال می شود و کارشناسان مربوطه به دانش روز در این مقوله نیازمندند.
مسوول انجمن مددکاری اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه سن اعتیاد کاهش یافته و به ۱۴ سال رسیده است افزود: هرچه آسیب های اجتماعی به جلو می رود می طلبد که در زمینه دانش و حرفه به روزتر شویم.
جواهری اضافه کرد: ارتباطات و پوشش رسانه ای و حمایت ادارات در به ثمر رسیدن دوره و کارگاه ها اهمیت دارد و جامعه به تخصص و حرفه مددکاری اجتماعی نیاز دارد.
در این کارگاه نمایندگانی از سمن ها، اعضای شورای مبارزه با مواد مخدر، پرسنل بهزیستی، کارشناسان اورژانس اجتماعی، نیروی انتظامی، معاونت اجتماعی و کارشناسان کمیته امداد حضور داشتند.

2

نشست تخصصی سازمانهای مردم نهاد در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد

مددکاران اجتماعی کرمانشاه socialworkermanshah

امروز دوشنبه در محل تالار اجتماعات دانشگاه علوم با حضورمعاونین وکارشناسان دوائرمختلف دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه وبا همراهی حداکثری انجمن ها، تشکل ها و سازمانهای مردم نهاد فعال درحوزه سلامت استان،نشستی برگزار گردید.
در این جلسه که بررسی فعالیتهای انجام شده و اقدامات آتی سمن ها وتسهیل در فعالیتها و مشارکتهای مردمی را دستورکارخود قرار داده بود ،ماندانا جواهری مسئول انجمن مددکاران اجتماعی استان کرمانشاه ضمن ضرورت ارتقاء جایگاه و پررنگ تر نمودن حضور مددکاران اجتماعی در حوزه بهداشت و درمان،بر اهمیت و ارزش مددکاری اجتماعی این عرصه تاکید کرد.
وی درادامه افزود به لطف خداوند شعبه استانی انجمن برنامه های خوبی را دردست اجرا دارد و از تهیه اولین بانک جامع اطلاعاتی مددکاران اجتماعی کشور در کرمانشاه خبرداد  جواهری همچنین گفت : آمادگی کامل برای انتقال تجربیات به دفتر انجمن کشور و سایر شعب استانی در خصوص تشکیل بانک های اطلاعاتی را داریم .وی در خاتمه با تاکید بر چند عاملی بودن سلامت اجتماعی خواهان توسعه همکاریهای بین بخشی شد.

برگزاری همایش در مرکز توانبخشی هاجر

مددکاران اجتماعی کرمانشاه

صبح امروز در مرکز توانبخشی هاجر شهرستان کرمانشاه و به همت مدیریت این مرکز و کارگروه تربیت بدنی و ورزش انجمن مددکاران اجتماعی شاخه استان کرمانشاه و با مشارکت اداره کل فرهنگی اجتماعی استانداری و فرمانداری شهرستان کرمانشاه  همایشی برگزار گردید.در این مراسم  مسئولین دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان کرمانشاه ،معاونین و مسئولین اداره کل بهزیستی استان ، کارشناسان و مسئولین هیئت ورزشهای همگانی اداره کل تربیت بدنی و شهرداری محترم منطقه ۳ وهم چنین کمیسیون  ورزش شورای اسلامی شهرستان کرمانشاه حضور داشتند .

درابتدا دکترعلیرضا سیف الاسلامی ضمن خیر مقدم به مسئولین ومدیران استانی ، گزارش مختصری از وضعیت واقدامات انجام شده و برنامه های آتی مرکز هاجر ارایه فرمودند.در ادامه نیز آقای مرتضی کوهی معاونت توانبخشی اداره کل بهزیستی استان نیز در ضرورت نگرش حمایتی و توسعه خدمات اجتماعی به این طیف از بیماران تاکید کرد این استاد دانشگاه در ادامه به اهمیت و جایگاه انجمن مددکاران اجتماعی ایران اشاراتی داشتند.

مهندس سالار احمد زاده رئییس کمیسیون ورزش و عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه درسخنانی از آمادگی همه جانبه برای توسعه همکاری وحمایت ها از مرکز هاجر خبر داد ایشان  ضمن تبریک ایام و اعیاد ماه مبارک شعبان ، کسب رتبه برترکشوری را توسط انجمن مددکاران اجتماعی استان کرمانشاه را مایه مباهات وافتخار برشمرد و از آمادگی این شورا برای هر گونه همکاری با انجمن مددکاران اجتماعی استان خبرداد.احمدزاده با تشکراز مسئولین مرکزهاجرو برگزارکنندگان این همایش صبحتهای خودرا پایان داد.درحاشیه این همایش مراسم  مسابقه طناب کشی ،  پارچه نویسی ونقاشی وبرپایی بازارچه خیریه از دست ساخته های توانخواهان هاجر بصورت همت عالی برگزار گردید.توضیح اینکه مهندس سالار احمدزاده رییس کمیسیون ورزش وعضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه بصورت افتخاری نیز مسئولیت کار گروه تربیت بدنی و ورزش انجمن مددکاران اجتماعی استان کرمانشاه رابعهده دارند .

گفتنی است مرکزتوانبخشی هاجرکرمانشاه ویژه بانوان باظرفیت ۵۰ نفرازسال ۱۳۸۶ مشغول خدمت رسانی است .

تلگرام انجمن مددکاران اجتماعی ( شعبه کرمانشاه)

socialworkermanshah tehgram

بمنظور تسهیل دراطلاع رسانی و انتشار اخبار  و بحمد الهی کانال انجمن مددکاران اجتماعی شعبه استان کرمانشاه در تلگرام نیز فعالیت خود را آغاز نمود . علاقه مندان با کلیک بر تصویر بالا  میتوانند به کانال مددکاران اجتماعی استان کرمانشاه ملحق شوند .

عضویت در انجمن مددکاران اجتماعی کرمانشاه

 kermanshah branch

شرایط و مدارک لازم جهت عضویت در انجمن علمی صنفی مددکاران اجتماعی ایران شعبه کرمانشاه به شرح ذیل است:
۱_کپی شناسنامه و کارت ملی از هر کدام ۲برگ
۲_دو قطعه عکس ۴*۳
۳_در صورت اشتغال به کار گواهی اشتغال
۴_کپی اخرین مدرک تحصیلی ۲ برگ
۵_اصل فیش واریزی به شماره حساب ۲۵۷۲۶۷۵۸بانک تجارت بنام انجمن مددکاری اجتماعی ایران
مبلغ واریزی برای هر مقطع تحصیلی به شرح ذیل می باشد.
۱_دانشجویان کارشناسی ۱۵۰۰۰۰ریال
۲_کارشناس و دانشجویان ارشد۳۰۰۰۰۰ریال
۳_کارشناس ارشد و دانشجو دکترا ۴۰۰۰۰۰ریال
۴_ دکترا ۵۰۰۰۰۰ریال
متقاضیان لازم است مدارک را جهت عضویت به دفتر انجمن واقع در کرمانشاه خیابان اربابی روبروی شیر خوارگاه معتضدی طبقه فوقانی ساختمان آروین  ارایه نمایند .

ساعات کار انجمن همه روز بجز ایام تعطیل ۸تا۱۴

تلفن تماس :۰۸۳۳۸۲۵۷۹۷۸

 دانشجویان گرامی ، همراه داشتن گواهی اشتغال به تحصیل را لحاظ فرمایند

برگزاری همایش انجمن مددکاران اجتماعی ایران

همایش انجمن مددکاران اجتماعی ایران با عنوان مددکاری اجتماعی و مطالبه‌گری اجتماعی با حضور خانم مولاوردی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ،آقای دکتر انوشیروان محسنی معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور،آقای سید حسن موسوی چلک رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران و دیگر اساتید و شرکت کنندگان برگزار شد.

4

 

در همایش انجمن مددکاران اجتماعی که به دعوت انجمن مددکاران اجتماعی ایران برگزار شد، آقای باباجانی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مورد تقدیر قرار گرفت. آقای دکتر موسوی چلک رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با اهداء کتاب گنجینه مددکاری اجتماعی و لوح سپاس گفتند که آقای باباجانی پشتوانه فعالیت های مددکاری اجتماعی و حمایت از سلامت جامعه است. در این همایش همچنین، خانم ماندانا جواهری مسئول شعبه انجمن مددکاری کرمانشاه به عنوان مددکار اجتماعی فعال و برتر کشوری لوح سپاس و تندیس یابود دریافت نمود.

منبع : www.moi.ir

رونمایی از سایت انجمن مددکاران اجتماعی استان کرمانشاه

جلسه رونمایی از سایت انجمن مددکاران اجتماعی استان کرمانشاه طی جلسه ای با حضور مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، فرماندار کرمانشاه، مسئول انجمن مددکاران اجتماعی استان و سایر اعضا از سایت انجمن مددکاران اجتماعی استان رونمایی شد.در این جلسه باباجانی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با اشاره به رسالت مددکاری اجتماعی که کمک به مردم در جهت رشد کامل ظرفیت های خود و جلوگیری از کژرفتاری ها است.باباجانی استفاده از راهکارهای علمی، تخصصی و نقش سازمان های مردم نهاد را در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار مؤثر دانست و گفت برخی از آسیب های اجتماعی زمینه ساز بروز بعضی از جرائم است که می بایست بسترهای این آسیب‌های اجتماعی را از میان برداریم تا شاهد وقوع جرایم دیگر نباشیم.وی در بخش دیگری از سخنانش تشکیل اتاق فکر تخصصی آسیب های اجتماعی را ضروری دانست.

منبع:www.moi.ir