گزارش نشست سمن ها و انجمن های فعال در حوزه سلامت، با دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

photo_2016-10-21_11-33-06در نشست تخصصی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی با سمن ها و خیریه های فعال در حوزه سلامت که در مورخه ۵آبان سال جاری ساعت ده در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی با هدف تبادل نقطه نظرات پشنهادات و انتقادات جهت رسیدن به یک جمع بندی مشترک از مطالبات و خواست های دانشگاه و سمن ها از معاونت اجتماعی وزارت بهداشت انجام شد نمایندگانی از کارگروه سلامت بهداشت و درمان انجمن مددکاران اجتماعی کرمانشاه(اقای رامبرزینی،خانم خفتان) نیز حضور داشتند که حاضرین در جلسه بیشتر بر عدم وجود بانک اطلاعاتی از سمن های فعال در حوزه سلامت و همچنین نبود بانک اطلاعاتی از وضعیت پوشش بیماران تحت حمایت سمن ها و حمایت های مادی و حقوقی دانشگاه از سمن ها تاکید کردند در ادامه کارشناس مسئول انجمن با تاکید بر اینکه در حوزه اجتماعی نباید صرفا نیازهای مادی بیماران را مدنظر قرار داد و باید مسایل ومشکلات اجتماعی و حقوقی انها را نیز پیگیری نمود بر تخصصی عمل کردن مددکاران اجتماعی حوزه درمان تاکید کرد. همچنین ایشان بیان کردند با توجه به اینکه بیمارستان مکانی عمومی و گذر اکثریت جامعه است می‌شود از گسترش برخی آسیب ها مانند کودک آزاری، ایدز و… پیشگیری کرد. در ادامه آقای رامبرزینی نیز بر تعامل بیشتر سمن های حوزه درمان با واحدهای مددکاری اجتماعی بیمارستانها تاکید نمود. در پایان آقای پروفسور الماسی معاونت محترم اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ضمن تشکر از حاضرین بیان کرد که در سفر جناب آقای دکتر ایازی معاونت محترم وزارت بهداشت در مورخه چهارشنبه ۱۹ آبان سال جاری ضمن دعوت مجدد از سمن ها و خیریه های فعال استان جمع بندی و مطالبات جلسه امروز نیز به استحضار ایشان خواهد رسید.

مددکاران اجتماعی بازوی اجرایی پیشگیری از آسیب های اجتماعی هستند

مسوول انجمن مددکاری استان کرمانشاه از مددکاران توانمند اجتماعی به عنوان بازوان اجرایی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی یاد کرد.
ماندانا جواهری روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری دیدار انجمن مددکاری با فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه گفت: آموزش به مددکاران اجتماعی و مشاوران پیشگیری از آسیب های اجتماعی با حمایت ارگان های مربوطه از محوری ترین مسایل مطرح شده در این جلسه بوده است. ادامه خواندن “مددکاران اجتماعی بازوی اجرایی پیشگیری از آسیب های اجتماعی هستند”